Domowy Kościół

Domowy Kościół

Domowy Kościół powstał z inicjatywy sługi Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego w 1973 roku, jako gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie. W rozwoju DK z Założycielem współpracowała siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół (DK).
DK jest małżeńskim ruchem świeckim w Kościele, łączącym w sobie charyzmaty ruchu „Światło-Życie” oraz międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame (END) – Wspólnoty Matki Najświętszej.
DK ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska, jak można i trzeba ją przeżywać, jak pokonywać codzienne trudności i pokusy, by żyjąc w małżeństwie osiągnąć świętość.
Małżeństwa pragnące kroczyć drogą ku świętości łączą się w grupy nazywane kręgami. W skład kręgu wchodzi od 4 do 7 małżeństw. Krąg spotyka się raz w miesiącu, aby modlić się, dzielić ze sobą doświadczeniami wiary i pomagać w rozwiązywaniu problemów małżeńskich i rodzinnych. Za krąg odpowiada jedno z należących do niego małżeństw, zwane parą animatorską. Jedność małżeńska i rodzinna budowana jest także poprzez uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych - oazach rodzin.
Do Kościoła Domowego należą następujące małżeństwa z naszej parafii:
1. Jarotowie Elżbieta i Jan
2. Narewscy Anita i Krzysztof
3. Twarowscy Beata i Tomek
4. Chojnowscy Anna i Zenon
5. Joanna i Bogdan Dudzińscy
6. Anna i Sławomir Gawrych
7. Renata i Jarosław Brajczewscy
8. Żelaźni Małgorzata i Mirosław
9. Raszkiewiczowie Paweł i Zofia

«Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy,
którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa,
zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?
Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem
z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli
w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.»
- Rz 6,3-4

Image
Email
kancelaria@andrzejbobola.pl

Telefon
+48 739 135 949

Adres
ul. Wąska 93, 18-400 Łomża
Copyright © 2024. All Rights Reserved.

Parafia Andrzeja Boboli w Łomży